Vitamín C má vo všeobecnosti viac ako 20 pozitívnych vplyvov na ľudské telo. K najznámejším patrí podpora imunitného systému. Len vysoké dávky podané prostredníctvom infúzie dokážu zabezpečiť takú koncentráciu vitamínu v krvi, ktorá má nielen pozitívny, ale aj liečebný efekt.

Je vedecky dokázané, že len vitamín C podaný do žily vo vysokej dávke 7,5 g prostredníctvom infúzií zabezpečí potrebnú koncentráciu v krvi, ktorá je viac ako 2,38 milimolov.

Vitamínom C sa nie je možné predávkovať. Telo si vezme len toľko, koľko podľa svojich aktuálnych potrieb vyžaduje a zvyšok vylúči.

Kedy vitamín C aplikovať?

Preventívne: Preventívne odporúčame kúru infúznym vitamínom C na jar a jeseň, 1-krát týždenne 4 týždne za sebou v dávke 7,5 g vitamínu C v 1 podaní.
Vitamín C je vhodné aplikovať pri chronickej únave, psychickej záťaži, fyzickej námahe (vrátane športu), v stresovom období, u pacientov s opakujúcimi sa infekciami a vírusovými ochoreniami, pri zlom hojení rán alebo pri nadmernej tvorbe vrások.

Liečebne: Vitamín C je vhodné aplikovať pri liečení onkologických ochorení; alergiách – dýchacie formy, kožné formy; depresívnych stavoch; reumatologických ochoreniach charakterizovaných bolesťami kĺbov (artrózy); autoimunitných ochoreniach (Crohnova choroba, reumatoidná artritída), metabolických syndrómoch (obezita, diabetes mellitus, hyperlipidémie, hypertenzia, stres), opakovaných infekciách, a podobne.

Viac informácií Vám poskytneme na telefónnom čísle 5113 251 – MUDr. Valéria Mokrá, Unicentrum.